Konkursy

Projekty i Akcje

Doradca zawodowy

Na stanowisku doradcy zawodowego pracuje mgr Agnieszka Kucharska.

Dyżur pełni w:

Poniedziałki 10.45-11.45, 12.30-13.30

Wtorki 8.45-12.45

Środy 8.00-14.00

tel. 501 968 600

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Doradca zawodowy:

  • pomoże ci zaplanować Twoją karierę zawodową
  • udostępni multimedialne informatory o zawodach, szkołach wyższych, policealnych
  • umożliwi przeprowadzenie testów i kwestionariuszy określających m.in. typ zainteresowań zawodowych, jakie są Twoje mocne strony
  • nauczy planowania przyszłości zawodowej, przygotowania dokumentów aplikacyjnych, poszukiwania pracy.
  • przekaże informacje z zakresu prawa pracy, zapozna z regułami i trendami rynku pracy

 


SDZ poleca

http://www.zawodowe.com 

W serwisie dostępne są  informacje na temat  zawodów z ponad dziesięciu kategorii takich jak.:  Finanse i Bankowość, Handel i Sprzedaż, Inżynieria i Budownictwo, Medycyna i Farmacja. Znajdują się tu opisy zawodów, ścieżki dostępu do nich, zarobki, oferty pracy oraz szkolenia.


 

 

17 marca wystartował nabór do II edycji programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn", do którego aplikować mogą tegoroczne maturzystki, które wybierają się na studia na jednej z 21 uczelni technicznych (lista uczelni i kierunków). Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Organizatorami programu sąFundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom (a także studentkom) w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zaprosimy je również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie lub w Intelu w USA.

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2016 zainteresowane studiami technicznymi na jednej z 21 uczelni technicznych na wybranych kierunkach technicznych (Aplikacja)

Bardzo prosimy o poinformowanie uczennic.

Z wyrazami szacunku

dr Bianka Siwińska
dyrektor zarządzająca
red. naczelna "Perspektyw"
Fundacja Edukacyjna Perspektywy
+48 501 535 785

Regulamin programu
Lista kierunków objętych stypendium
Więcej informacji: www.stypendiadladziewczyn.pl

 

 


 

 

PORADNIK DLA MATURZYSTY

Polecam portal www.Studia.net  skierowany do wszystkich zainteresowanych zdobywaniem wykształcenia na poziomie wyższym i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. Użytkownicy mogą łatwo odszukać interesujące ich treści a także powiązane z nimi możliwości studiowania. Głównym elementem portalu jest intuicyjna wyszukiwarka bazująca na kierunkach studiów oraz możliwości wyboru pomiędzy uczelniami publicznymi i niepublicznymi.

Jakie studia wybrać?

www.studia.net/poradnik-kandydata/4144-jakie-studia-wybrac   

Zawody przyszłości - jaka profesja zapewni Ci dobrą pracę za kilka lat?

www.studia.net/zawody-przyszlosci/5095-najbardziej-przyszlosciowe-zawody

Studia przyszłości ? studia dualne

www.studia.net/studia-przyszlosci/7319-studia-przyszlosci-studia-dualne

Filologia angielska (anglistyka) kierunek studiów

lodz.studia.net/anglistyka

 

Praca w branży IT: specjalności i zarobki

www.studia.net/w-drodze-do-kariery/7538-praca-w-branzy-it-specjalnosci-i-zarobki

Kierunki studiów: co można studiować w Polsce? Jak wybrać kierunek? (kompendium wiedzy dla kandydatów)

www.studia.net/kierunki

 


 

 

Ruszył nowy portal Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ?Wybierz studia?. To jedyna w Polsce interaktywna baza prezentująca ofertę studiów wszystkich (435) szkół wyższych działających na terenie Polski. Dzięki portalowi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli łatwiej znaleźć informacje o kierunkach studiów zgodnych z ich zainteresowaniami i uzdolnieniami. Portal podpowie również, jakie kryteria maturalne trzeba spełnić, aby dostać się na wymarzoną uczelnię.

Do 7 lutego 2015 r. uczniowie ostatniej klasy liceów i techników muszą złożyć ostateczne deklaracje maturalne, w których określą przedmioty, które chcą zdawać na egzaminie dojrzałości. To ważna decyzja, bo od niej zależy, na jakim kierunku będą później studiować. Podjęcie tej decyzji ułatwi nowy portal Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybierzstudia.nauka.gov.pl.

Kandydaci na studia będą mogli znaleźć na nim informacje m.in. o liczbie studiujących, o liczbie studentów wyjeżdżających za granicę w ramach programu Erasmus czy liczbie nauczycieli, którzy doszkalają się poza granicami Polski. Portal pozwala filtrować dane według sześciu kategorii: nazwy uczelni, lokalizacji, kierunku studiów, przedmiotów maturalnych oraz rodzaju uczelni (np. publiczna lub niepubliczna) i trybu studiów.

 


 

Szkolny doradca zawodowy poleca ...

http://www.saferinternet.pl/pl/poradniki-i-broszury

dowiesz się jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii i Internetu.

http://www.slideshare.net/Mario935/kurs-tworzeniamapmysli-5037769

nauczysz się tworzyć mapy myśli.

http://www.domszkolen.com/uploads/planowanie/index2.htm

dowiesz się jak zostać liderem zespołu.

http://zarzadzanie-czasem.zlotemysli.pl/#!darmowy-fragment

nauczysz się zarządzania sobą samym w czasie.

http://www.kluczdokariery.pl

dowiesz się jak świadomie wybrać przyszłość.

http://cms.olimpiada.edu.pl/platforma/lms/drzewo_kursow.php

pozyskasz wskazówki jak prowadzić własną firmę.

 


 

Co robić ?żeby nam się chciało tak, jak nam się nie chce? ? czyli jak się motywować?

Wyznaczaj sobie cele, do których dążysz. Pytaj siebie, co jest ci potrzebne do szczęścia, o czym marzysz, co chcesz osiągnąć. Te cele warto sobie zapisywać i kiedy motywacja spada, spojrzeć na zapisany cel, by ponownie zmotywować się do działania.

Przygotuj plan działania, wyznacz sobie konkretne terminy ? od czegoś trzeba zacząć, a poza tym lubimy być konsekwentni w tym, co robimy.

Wyznaczenie konkretnej daty spowoduje, że nawet jeśli nie zdążysz ze wszystkim, to i tak twoja praca będzie znacznie wydajniejsza.

Aktywność rozpocznij od najprostszych rzeczy: planu, spisania terminarza, zaaranżowania miejsca do pracy, zapoznania się z problemem itp. Skorzystaj z techniki ?małych kroków? ? podziel zadanie na mniejsze elementy i? zacznij robić coś, co zajmie ci maksymalnie 15 minut. Początek jest zawsze trudny. Jeżeli już się zaangażujesz w działanie, to łatwiej ci będzie je kontynuować.

Notuj kolejne działania i określaj dokładnie postępy ? będziesz widzieć, co już udało się osiągnąć, a ile jeszcze przed tobą.

Poznaj swoje mocne strony i w nie uwierz ? motywacja ściśle jest związana z samooceną (łatwiej podjąć się działań, co do których wiemy, że mamy możliwości ich wykonania).

Odwołuj się do swoich wcześniejszych pozytywnych doświadczeń i sukcesów. Jeżeli kiedyś udało ci się osiągnąć sukces, to teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by znów się udało.

Nagradzaj się za osiągnięcia. Dla każdego z nas oczywiście co innego jest nagrodą, może to być jakaś przyjemna kolacja, wyjazd czy pójście do kina.

Poinformuj znajomych lub współpracowników o podjętych zadaniach ? ?głupio? będzie ci się wycofać. Powszechnie wiadomo, że w grupie łatwiej się motywować ? może zatem podejmij współpracę z drugą osobą albo kilkoma osobami.

Wyeliminuj wszelkie ?pożeracze czasu?, jak np. ciągłe sprawdzanie skrzynki odbiorczej, komunikatorów, szukanie zbędnych informacji, korzystanie z telefonów czy odkładanie na później.

Natychmiast zrezygnuj z katastroficznego myślenia w stylu: ?to mi się nie uda?, ?i tak z tego nic nie będzie?, ?nie nadaję się do tego? ? twój sposób myślenia daje ci energię do działania, albo ją odbiera.

Jeżeli żadna z metod motywowania się nie działa nawet w najmniejszym stopniu, to zastanów się, czy rzeczywiście to, co robisz, wpisuje się w twoje potrzeby. Bo przecież największą motywacją do pracy jest zajęcie, które kochamy i które wykonujemy z prawdziwą pasją.

00 01 02 03 04 052 05 06 07
<< > || >>

Egzamin zawodowy

Licznik odwiedzin

428468
Dzisiaj
Wszystkich
14
428468

Twoje IP: 34.200.222.93
2020-08-14 14:00:45
Visitors Counter