Konkursy

Projekty i Akcje

Psycholog

Karolina Wejchenig-Wojciechowska

tel. 501 968 600

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: http://www.116111.pl/

Informacje dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie: http://www.niebieskalinia.pl/

 

materiały:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach

Moje dziecko w przedszkolu i szkole
Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

 


http://zerwijzprzemoca.pl/dla-rodzicow/
http://zerwijzprzemoca.pl/dla-mlodziezy/

Kampania ZERWIJ Z PRZEMOCĄ jest realizowana przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi w ramach projektu pn. ?Nastolatek jako sprawca i ofiara przemocy ? edukacyjna kampania społeczna?.

Bardzo mało mówi się o przemocy w relacji nastolatek-dorosły/rodzic. Dlatego kampania zwraca uwagę na fakt, iż sprawcą przemocy domowej nie zawsze jest dorosły, ale może nim być także dziecko (nastolatek). Kiedy osobą doświadczającą przemocy jest dziecko, niekoniecznie powinniśmy myśleć o maluchach ? zdarza się, że przemocy ze strony rodziców doświadczają także nastolatki.


Zachęcam do zapoznania się ze stroną, na której poruszane są problemy dotyczące dzieci i młodzieży widziane okiem psychologa szkolnego.

 

 Zapraszamy do lektury:

Poradnik przeznaczony jest dla wszystkich rodziców. Dla tych, którzy już zetknęli się z używaniem przez dzieci narkotyków, a także dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej, choć nie mają tego problemu. Publikacja ta kierunkowana jest zarówno na zwiększenie wiedzy jak również zwiększenie umiejętności wychowawczych. Porusza m.in. zagadnienia związane ze zjawiskiem odurzania się lekami, używaniem marihuany, ?dopalaczy? oraz przeciwdziałaniu im poprzez nawiązywanie poprawnych relacji z dorastającym dzieckiem.

Poradnik dla rodziców - jak kochać i wymagać

00 01 02 03 04 052 05 06 07
<< > || >>

Egzamin zawodowy

Licznik odwiedzin

428467
Dzisiaj
Wszystkich
13
428467

Twoje IP: 34.200.222.93
2020-08-14 13:04:55
Visitors Counter